NTD18N06LT4G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NTD18N06LT4G
JLCPCB Part #
C150235
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 18A 22nC@5V 230pF 2V 55W 60V 65mΩ@5V 675pF 80pF N-Channel TO-252-2(DPAK) MOSFETs ROHS