NGTB40N120FL3WG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NGTB40N120FL3WG
JLCPCB Part #
C411217
Package
TO-247
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1.1mJ 1.2kV 1.6mJ 1.95V@40A,15V 136ns 140pF 145ns 160A 160A 18ns 212nC 4.5V@0.4mA 4.912nF 454W 80pF FS (Field Stop) TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS