NCV8716MT28TBG
MFR.Part #
NCV8716MT28TBG
JLCPCB Part #
C893306
Package
WDFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 180uVrms 2.8V 24V 3.4uA 380mV@(80mA) 58dB@(100kHz) 80mA Fixed Positive WDFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS