NCV8716MT18TBG
MFR.Part #
NCV8716MT18TBG
JLCPCB Part #
C893304
Package
WDFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 140uVrms 24V 3.4uA 380mV@(80mA) 60dB@(100kHz) 80mA Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection WDFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS