NCV8705MT33TCG
MFR.Part #
NCV8705MT33TCG
JLCPCB Part #
C604084
Package
WDFN-6(2x2)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 3.3V 5.5V 500mA 73dB@(100Hz) Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection WDFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS