NCV8160BMX250TBG
MFR.Part #
NCV8160BMX250TBG
JLCPCB Part #
C893108
Package
XDFN-4(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10uVrms 120mV@(250mA) 18uA 2.5V 250mA 5.5V 98dB@(1kHz) Fixed Positive XDFN-4(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS