NCV8154MN300300TBG
MFR.Part #
NCV8154MN300300TBG
JLCPCB Part #
C893095
Package
DFN10(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 110uA 2 300mA 3V 5.25V 75dB@(1kHz) 75uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DFN10(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS