NCV78M12BDTRKG
MFR.Part #
NCV78M12BDTRKG
JLCPCB Part #
C415860
Package
DPAK-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 12V 2V@(350mA) 3.2mA 35V 500mA 55dB@(120Hz) 75uV Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive DPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS