NCV59800BMWADJTBG
MFR.Part #
NCV59800BMWADJTBG
JLCPCB Part #
C892997
Package
DFN-8(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1A 5.5V 60uA 77dB@(100Hz) 800mV~5V Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-8(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS