NCV571MN12TBG
MFR.Part #
NCV571MN12TBG
JLCPCB Part #
C892988
Package
DFN-6-EP(2x2.2)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.2V 12V 150mA 350mV@(10mA) 4uA Enable Fixed Positive DFN-6-EP(2x2.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS