NCV571MN10TBG
MFR.Part #
NCV571MN10TBG
JLCPCB Part #
C892987
Package
DFN-6-EP(2x2.2)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 12V 150mA 1V 4uA 550mV@(10mA) Enable Fixed Positive DFN-6-EP(2x2.2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS