NCV5661MN25T2G
MFR.Part #
NCV5661MN25T2G
JLCPCB Part #
C892982
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1A 1V@(1A) 2.5V 26uVrms 70dB@(120Hz) 9V Fixed Positive DFN-6-EP(3x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS