NCV5661MN15T2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCV5661MN15T2G
JLCPCB Part #
C892980
Package
DFN-6-EP(3x3.3)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.3mA 1.5V 1A 1V@(1.0A) 26uVrms 70dB@(120Hz) 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-6-EP(3x3.3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS