NCV562SQ25T1G
MFR.Part #
NCV562SQ25T1G
JLCPCB Part #
C892974
Package
SC-82AB
Description
-40℃~+85℃ 1 100uVrms 2.5V 2.5uA 400mV@(80mA) 6V 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-82AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS