NCV5501DT33G
MFR.Part #
NCV5501DT33G
JLCPCB Part #
C897506
Package
DPAK
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 230mV@(500mA) 3.3V 500mA 75dB@(120Hz) Fixed Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS