NCV500SN185T1G
MFR.Part #
NCV500SN185T1G
JLCPCB Part #
C892953
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.85V 150mA 175uA 50uVrms 62dB@(1kHz) 6V Fixed Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS