NCP699SN18T1G
MFR.Part #
NCP699SN18T1G
JLCPCB Part #
C233371
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 100uVrms 150mA 40uA 55dB@(120Hz) 690mV@(150mA) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS