NCP691MN18T2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP691MN18T2G
JLCPCB Part #
C892658
Package
WDFN-6-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 145uA 1A 240mV@(1A) 50uVrms 6V Fixed Positive WDFN-6-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS