NCP662SQ33T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP662SQ33T1G
JLCPCB Part #
C184263
Package
SC-82AB
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 100uVrms 2.5uA 280mV@(100mA) 3.3V 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC-82AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS