NCP662SQ28T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP662SQ28T1G
JLCPCB Part #
C892641
Package
SC-82AB-4
Description
-40℃~+85℃ 1 100mA 100uVrms 2.5uA 2.8V 280mV@(100mA) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-82AB-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS