NCP612SQ31T2G
MFR.Part #
NCP612SQ31T2G
JLCPCB Part #
C892628
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃ 1 100mA 100uVrms 210mV@(100mA) 3.1V 40uA 60dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS