NCP59800BMNADJTBG
MFR.Part #
NCP59800BMNADJTBG
JLCPCB Part #
C464053
Package
DFN-8(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 15uVrms 1A 500mV@(1A) 60uA 63dB@(1kHz) 6V 800mV~5V Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DFN-8(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS