NCP5663DS18G
MFR.Part #
NCP5663DS18G
JLCPCB Part #
C897160
Package
D2PAK-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.3V@(3A) 1.8V 3A 3mA 9V Fixed Positive D2PAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS