NCP553SQ33T1G
MFR.Part #
NCP553SQ33T1G
JLCPCB Part #
C145547
Package
SC-82-AB(SC-70-4)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 12V 2.8uA 3.3V 650mV@(80mA) 80mA 90uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC-82-AB(SC-70-4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS