NCP553SQ15T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP553SQ15T1G
JLCPCB Part #
C892551
Package
SC-82-AB(SC-70-4)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.3V@(80mA) 1.5V 12V 2.8uA 80mA 90uVrms Fixed Over Temperature Protection Positive SC-82-AB(SC-70-4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS