NCP512SQ28T1G
MFR.Part #
NCP512SQ28T1G
JLCPCB Part #
C3749161
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 180uVrms 2.8V 200mV@(80mA) 40uA 50dB@(1kHz) 6V 80mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SC-88A(SOT-353) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS