NCP508SQ33T1G
MFR.Part #
NCP508SQ33T1G
JLCPCB Part #
C154615
Package
SOT-353
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100nA 180mV@(50mA) 3.3V 39uVrms 50mA 70dB@(1kHz) 7V Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown、Enable control Positive SOT-353 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS