NCP502SN33T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP502SN33T1G
JLCPCB Part #
C892500
Package
TSOP-5
Description
-40℃~+85℃ 1 12V 180uVrms 3.3V 40uA 55dB@(1kHz) 80mA 850mV Fixed Over Current Protection Positive TSOP-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS