NCP4688DSN18T1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP4688DSN18T1G
JLCPCB Part #
C153737
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 10uVrms 150mA 290mV@(150mA) 5.25V 80dB@(1kHz) 80uA Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS