NCP170BXV150T2G
MFR.Part #
NCP170BXV150T2G
JLCPCB Part #
C603674
Package
SOT-563
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.5V 150mA 5.5V 57dB@(1kHz) 90uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-563 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS