NCP170BXV135T2G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP170BXV135T2G
JLCPCB Part #
C894973
Package
SOT-563
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V 150mA 170mV@(150mA) 5.5V 500nA 57dB@(1kHz) 63uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-563 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS