NCP163BMX1825TBG
MFR.Part #
NCP163BMX1825TBG
JLCPCB Part #
C892211
Package
XDFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.825V 12uA 250mA 5.5V 6.5uVrms 80mV@(250mA) 92dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive XDFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS