NCP1117DT33T5G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
NCP1117DT33T5G
JLCPCB Part #
C152529
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃ 1 1.2V@(800mA) 10V 1A 3.3V 64dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS