MBR1100G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MBR1100G
JLCPCB Part #
C231280
Package
DO-41
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 100V 1A 500uA@100V 50A 790mV@1A DO-41 Schottky Diodes ROHS