MAC16CNG
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
MAC16CNG
JLCPCB Part #
C3614961
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.5V 150A@60Hz 16A 35mA 50mA 800V TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS