KA78L18AZTA
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
KA78L18AZTA
JLCPCB Part #
C3745208
Package
TO-92-3
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.7V 100mA 18V 33V 48dB@(120Hz) 6mA Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS