FQPF18N20V2YDTU
MFR.Part #
FQPF18N20V2YDTU
JLCPCB Part #
C3290587
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.08nF 140mΩ@10V 18A 200V 260pF 26nC@10V 33pF 40W 5V N-Channel TO-220F-3 MOSFETs ROHS