FQA17N40
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQA17N40
JLCPCB Part #
C3281784
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.52W 17.2A 2.3nF 270mΩ@10V 350pF 400V 40pF 5V 60nC@10V N-Channel TO-3P MOSFETs ROHS