FGH60N60SMD
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FGH60N60SMD
JLCPCB Part #
C50649
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1.26mJ 104ns 120A 180A 189nC 18ns 2.5V@60A,15V 2.915nF 270pF 3.5V@250uA 39ns 450uJ 600V 600W 85pF FS (Field Stop) TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS