FDT1600N10ALZ
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDT1600N10ALZ
JLCPCB Part #
C555479
Package
SOT-223
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.4V 10.42W 100V 121mΩ@10V 169pF 2.04pF 2.9nC@10V 43pF 5.6A N-Channel ±20V SOT-223 MOSFETs ROHS