FAN2501S25X
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FAN2501S25X
JLCPCB Part #
C3745729
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 140mV@(100mA) 2.5V 25uA 43dB@(120Hz) 6.5V Fixed Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS