FAN1086S33X
MFR.Part #
FAN1086S33X
JLCPCB Part #
C3747447
Package
SOT-223-4
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.5V@(1.5A) 3.3V 72dB@(120Hz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS