BZX84C27LT1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX84C27LT1G
JLCPCB Part #
C38408
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 225mW 25.1V~28.9V 27V 50nA@18.9V 80Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS