BZX79C33
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX79C33
JLCPCB Part #
C3735707
Package
DO-35
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 31V~35V 33V 500mW 50nA@23.1V DO-35 Zener Diodes ROHS