BTB08-600CW3G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BTB08-600CW3G
JLCPCB Part #
C3614489
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1.1V 35mA 45mA 600V 8A 90A@60Hz TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS