ERG63V470M13X21
Extended
Manufacturer
jieerrui
MFR.Part #
ERG63V470M13X21
JLCPCB Part #
C47344187
Package
Plugin,D13xL21mm
Description
-40℃~+105℃ 100mΩ@100kHz 13mm 2000hrs@105℃ 21mm 470uF 5mm 63V 860mA@100kHz ±20% Plugin,D13xL21mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS