ERG35V470M10X13
MFR.Part #
ERG35V470M10X13
JLCPCB Part #
C47344180
Package
Plugin,D10xL13mm
Description
-40℃~+105℃ 1.23A@100kHz 10mm 13mm 2000hrs@105℃ 35V 46mΩ@100kHz 470uF 5mm ±20% Plugin,D10xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS