SMCJ440CA
Extended
Manufacturer
hongjiacheng
MFR.Part #
SMCJ440CA
JLCPCB Part #
C42394434
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 1uA 2 2.1A 440V 543V 713V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS