SMBJ440CA
Extended
Manufacturer
hongjiacheng
MFR.Part #
SMBJ440CA
JLCPCB Part #
C42456390
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 2 440V 543V 5uA 600W@10/1000us 713V 840mA@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS