HNTC0603-503F3950FB
Extended
Manufacturer
hongjiacheng
MFR.Part #
HNTC0603-503F3950FB
JLCPCB Part #
C49247667
Package
0603
Description
-40℃~+125℃ 0.3mm 0.8mm 0.8mm 1.6mm 100mW 130uA 1mW/℃ 3950K 50kΩ 5s ±1% ±1% 0603 NTC Thermistors ROHS